קפיצת ראש לאוקיינוס הצפוני

אולי זה מחוסר ברירה ואולי זה רק שגעון מקומי אבל יותר ויותר איסלנדים מבלים את זמנם בשחייה באוקיינוס הצפוני. האיסלנדים אוהבים לשחות. כמעט בכל עיירה באיסלנד תמצאו בריכת שחייה וג'אקוזי אחד או שניים. אבל שחייה בים זה סיפור אחר לגמרי.

חלק מאלה שכבר התנסו בחוויה מתארים אותה כאושר עילאי בעוד שאחרים אומרים שזו פשוט חוויה מרעננת. לי באופן אישי, התיאור השני נשמע יותר מדוייק. אך נראה שאין לי ממש ברירה ואצטרך לבדוק בעצמי איזה מהתיאורים הנ"ל הוא המדוייק ביותר, אם בכלל, לתיאור חוויה שיש שרק עצם המחשבה עליה מעלה לי בראש מילה אחת, "סיוט".

חוף הים ברייקיאוויק

רובנו כבר יודעים שאיסלנד היא אי ולכם היא מוקפת ים מכל עבריה. גם ידוע שהויקינגים, אותם יורדי ים נורדים, בהירי שיער ואדומי חוטם שגילו לראשונה את הארץ הזו, היו אנשים קשוחים שלא נרתעים מהרפתקאה כאשר זו נקרתה לפניהם. מה שבטוח זה, שההפלגה לאיסלנד ממש לא היתה בשבילם שיט תענוגות.

האוקיינוס הצפון אטלנטי הוא בעל מזג סוער, צבע קודר וחוסר סלחנות לאלה שקוראים עליו תגר. דורות רבים של איסלנדים גדלו לתוך סיפורי פולקלור על הים שמצד אחד סוגר אותם סביבו ומצד שני נותן להם חיים. מאז המתיישבים הראשונים שנחתו על האי, האיסלנדים תלויים בים לצורך קיומם ודיג עד היום משמש כעוגן הכלכלי היציב ביותר בכלכלה האיסלנדית. עם השנים נוצר יחס של איזון הרמוני בין האדם לים. אותו ים שרק כדי להזכיר, גבה יותר קורבנות מבני עמם מסך כל מלחמותיהם יחד.

אם נחזור לענייננו, יש הטוענים כי קור הוא דבר יחסי. אני נוטה להסכים עם אמירה זו ואפילו חזרתי עליה כמה פעמים בעצמי. אבל כאשר אתה טובל במים קפואים, קרחונים ופסגות מעוטרות שלג מקיפות אותך מכל עבר, המילה "קור" מייצגת בהחלט את ההרגשה הכלכלית בגוף באותו הרגע. אכן עלו תיאורים צבעוניים יותר בידי מתרחצים אחרים שעברו את החוויה הזו של היכרות אישית עם האוקיינוס הצפון אטלנטי, ואולי צריך להיות משוגע גמור כדי לעשות את זה ולהגיד "שמע, נהנתי!". אבל אחרי היכרות לא קצרה עם התושבים פה במדינה, אני אומר לכם בביטחון מלא, כל מי שחי פה חיים שלמים, צריך להיות באיזה שהוא מובן, לפחות קצת משוגע.

השאר תגובה