הגירה לאיסלנד

ביקרתם באיסלנד והרגשתם שזה לא מספיק, החיידק האיסלנדי לא מרפה ואתם לא מפסיקים לחלום בהקיץ על קרחונים ומפלי מים קרירים ביום חמסין חם ולח של קיץ ישראלי טיפוסי? יכול להיות שאתם חיים בתחושה שבגילגול הקודם הייתם ויקינגים, וזהו זה, והגיע הזמן לחזור לכור מחצבתכם בצפון הרחוק. בקיצור, אתם חולמים להגר לאיסלנד ואין לכם מושג איך עושים את זה. 

אז לפני שבכלל נדון בסיבות למה בכלל אתם רוצים לעבור לאיסלנד, דעו שאם אתם:

 1. לא נשואים לאיסלנדי\איסלנדית.
 2. אין לכם אזרחות אירופאית של אחת מממדינות האזור הכלכלי האירופי  EEA  שהן: אוסטריה, בלגיה, בולגריה, קפריסין, צ'כיה, דנמרק, אסטוניה, פינלנד, צרפת, גרמניה, יוון, הונגריה, אירלנד, איטליה, ליכטנשטיין, לטביה, ליטא, לוקסמבורג, מלטה, הולנד, נורבגיה, פולין, פורטוגל, רומניה, סלובקיה, סלובניה, ספרד, שבדיה, בריטניה ושוויץ.

העניינים לא הולכים להיות פשוטים כלל וכלל. ואם בכל זאת מצאתם דרך להגר לאיסלנד אז יש כמה דברים שכדאי לדעת לפני שאתם אורזים את המזוודות.

יש ארבעה סוגי אשרות תושב שמתוכן תצטרכו לבחור את המתאימה לכם ביותר:

 • אישור תושב למטרת תעסוקה.
 • אישור תושב למטרת לימודים.
 • אישור תושב לאופר (au-pair).
 • אישור תושב לשם איחוד משפחות.

אזרחים של מדינות שאינן חברות במדינות האזור הכלכלי האירופי אינם יכולים לבקש תעודת תושב או אישור עבודה ברגע שהם כבר באיסלנד. אפילו אם קיבלתם הצעת עבודה חלומית תוך כדי ביקור במדינה או שעלה בדעתכם לפתוח עסק שאף אחד לא חשב עליו קודם. כל בקשה עבור אישור עבודה ומגורים צריך להעשות בארץ המוצא ויש להמתין 90 יום לפחות עד לקבלת תשובה. וגם זאת בתנאי שהמעסיק שלכם יוכל לנפק הסבר משכנע מדוע אין אף אחד אחר מרשימת המדינות המופיעה למעלה שאינו מסוגל לעשות את העבודה הזו במקומכם. ובכל מקרה ברגע שחוזה העבודה שלכם יגמר תצטרכו לעזוב את איסלנד ולחפש מקום חדש.

לסטודנטים ואלו מבינכם המעונינים להגיע לאיסלנד למטרת לימודים – לחצו כאן – להסבר מלא כיצד עושים זאת. סטודנטים מכל העולם ובינהם ישראלים מגיעים מדי שנה ללמוד באיסלנד. יש באי מספר אוניברסיטאות עם התמחויות ואפשרות למחקר יחודי בתחומים שבהם יש לאיסלנד יתרון ברור כמו: לימודי גיאולוגיה, וולקנולוגיה, תרבות נורדית וכמובן לימודי השפה האיסלנדית.

דרכון איסלנדי
דרכון איסלנדי

למידע מלא על ויזות לימודים ועבודה ואפשרויות הגירה לאיסלנד בקרו באתר של משרד הפנים האיסלנדי.

תגובה 1 בנושא “הגירה לאיסלנד

 1. מאת אסף בתאריך 22 באוגוסט 2014 בשעה 11:32:‏
  אחלה בלוג. תודה.
  יש דרכון יווני, יש גם תואר אקדמי גבוה.
  עכשיו רוצה לחפש עבודה אקדמית. איך ואיפה עושים את זה בלי ללמוד עדיין איסלנדית???
  תודה!

  מאת Amalya בתאריך 5 בדצמבר 2014 בשעה 20:06:‏
  שלום גיא. יש אפשרות ללמוד באיסלנד לתואר כדי לקבל תושב קבע? ואם כן האם המחירים להשכלה גבוהה גבוה ?.??באיזה מימדים???

  תודה מראש
  עמליה

  מאת גיא בתאריך 6 בדצמבר 2014 בשעה 21:53:‏
  שלום עמליה,
  יש אפשרות ללמוד באיסלנד ולקבל ויזת סטודנט.
  מידע נוסף – http://www.ask.hi.is/page/StudyInIceland
  בהצלחה!

  מאת אורן בתאריך 17 בדצמבר 2014 בשעה 10:00:‏
  שלום גיא, אני התגוררתי 20 שנים בגרמניה אך יש לי רק תושבות קבע גרמנית (ללא אזרחות) כמו כן עבדתי באיסלנד בין השנים 2000 ל 2001 וקבלתי אישור עבודה זמני. ברצוני לחזור , הבעיה שכאשר יצרתי קשר עם משרד הזרים נאמר לי שהאישור שלי היה מוגבל בזמן, תושבות הקבע EU שברשותי מאפשרת לי לעבוד בשבדיה ובמדינות האיחוד אך לא באיסלנד, אני מאוד רוצה לחזור לאיסלנד אבל לא מוצא עבודה , עבדתי בזמנו בבית מלון, אני דובר גרמנית שוטפת , אנגלית וצרפתית , כרגע מנסה להוציא אזרחות אירופאית (פולנית) דרך הסבא, אבל במידה ולא ייצלח אני חושב שיהיה לי קשה לחזור. אני מבקש עיצה מה לדעתך עלי לעשות, האם יש ישראלים שאתה מכיר באיזה חווה או בית מלון או בעלי בית עסק שיכולים לעזור לי לקבל אישור עבודה ?

השאר תגובה