טיול למפל ברוארפוס (Brúarfoss)

תיאור הביקור במפל ברוארפוס (Brúarfoss) אחת מפינות החמד הנסתרות של איסלנד…ויש המון כאלה בתור חובב טיולים מושבע, איסלנד זה גן עדן למטיילים וחובבי טבע. ארץ של אין ספור מפלים, קרחונים והרי געש. איסלנד מלא ופינות חמד נסתרות, רחוקות מהעין ומחכות שמישהו יגלה אותן. 

גם אחרי למעלה משמונה שנים באיסלנד, עדיין לא מיציתי את הנופים המרהיבים של האי. משיחות שעישיתי עם איסלנדים ותיקים, הם סיפרו לי שאת איסלנד לא ממצים גם אחרי 80 שנה…
הנופים של איסלנד משתנים ללא הרץ. רק בשנה שעברה נפתח שדה לבה ענק (Holuhraun) עם מעיינות חמים במרכז ההררי לא רחוק מהר געש אסקיה. שילוב של גן עדן וגהנום במקום אחד. פשוט נפלא!

במפל ברוארפוס ביקרתי כמה פעמים, הפעם הזאת החלטתי להגיע באמצע החורף והפעם גם לא שכחתי להביא איתי מצלמה!

פירוש השם ברוארפוס (Brúarfoss) הוא "המפל של נהר ברואר". זהו אחד המפלים המיוחדים והיפים באיסלנד. הוא לא נמצא במסלול הטיולים הרגיל של רוב המטיילים. אומנם מטיילים רבים שמעו אודותיו אך רק מעטים זכו לראותו וזאת בשל מיקומו הלא שיגרתי והעובדה שהדרך אליו לא משולטת. תוסיפו לעובדה שבשנים האחרונות הדרך למפל השתנתה כמה פעמים, שבילים שבעבר הובילו סמוך למפל כיום חסומים. תוסיפו לזה עוד תיאורים רבים ומבלבלים באינטרנט, וכך מטיילים רבים שבזבזו שעות ארוכות בנסיונות האיתור של המפל פשוט הרימו ידיים. מי שמעוניין לחזות בפלא טבע זה, התיאור בהמשך הוא המדויק ביותר ומראה כיצד להגיע למפל בקלות רבה.

ניתן להגיע למפל ברוארפוס כל השנה, הסרטון למטה צולם בחודש ינואר (17.1.16) וכפי שניתן לראות המראה נפלא!

הוראות הגעה: המפל נמצא בין העיירה לוייגארוואטן (Laugarvatn) לגייזר (Geysir). מלוייגארוואטן נוסעים על כביש 37 לכיוון גייזר, לאחר שעוברים את הגשר מעל נהר Bruar, פונים בפניה השלישית שמאלה לאזור של בתי קיץ. נוסעים על דרך עפר שמסתיימת במגרש חנייה. מחפשים גשר עץ קטן והולכים לאורך שביל עד שמגיעים למפל. בערך 15 דקות הליכה עד המפל.

אפשרות שניה: לחנות לצד הגשר וללכת לאורך הנהר בסביבות 3 ק"מ עד המפל. בדרך רואים מפל נוסף ויפה כשלעצמו.

השאר תגובה