טיול לקרחון הגדול באירופה

במהלך ימי הקיץ הבהירים והיפים של איסלנד ובמשך השנה כולה יש אפשרויות טיול רבות באזור לגונת הקרחון יוקולסורלון (Jokulsarlon) וסביבתה. לגונת הקרחון היא אגם קרחוני ענק הנמצא למרגלות אחת השלוחות של ואטנאיוקול (Vatnajokull), הקרחון הגדול באירופה. 

מטיילים רבים בוחרים להעזר בשירותים של חברות סיור מקומיות המציעות סיורים מודרכים כל השנה באזור ואטנאיוקול ודרום-מזרח של איסלנד. בהמשך נפרט לכם קצת יותר על אופציות הטיול באזור.

ואטנאיוקול הוא הקרחון הגדול באירופה ויוקולסורלון היא לגונה קרחונית מלאה בקרחונים צפים בשלל צבעים שנחשבים לא רק הכי יפים באיסלנד אל מהיפים בעולם כולו. מאות אלפי אנשים מבקרים מדי שנה באזור כדי לראות את היופי המהמם של אזור קרחון ואטנאיוקול. עובדה ידועה היא, שהמקום משמש כאתר צילום בעל תפאורה טבעית לסרטי פעולה רבים כמו: ג'יימס בונד, בטמן ולארה קרופט – טומב ריידר.

מרבית האנשים המבקרים באזור יוצאים לאחד הסיורים הרבים שחברות הטיולים המקומיות מציעות. כל סיור נערך ומותאם למועד הביקור בשנה. אחד הסיורים הפופולרים ביותר הוא טיול הקפי סביב קרחון ואטנאיוקול. הסיור הזה לוקח אתכם לראות את כל המראות המרשימים סביב הקרחון האדיר וכולל בין היתר: שיט בסירה בלגונה הקפואה, רכיבה על אופנועי שלג על גבי הקרחון וביקור בחופי הסחף השחורים של איסלנד (Sudurfjorur), שם תוכלו ליהנות מרכיבה על גבי טרקטורונים (Quad bike).

סיור פופולרי אחר הוא טיול יום לקרחון ואטנאיוקול אשר לוקח אתכם מעיר הבירה רייקיאוויק, כדי לראות את הקרחון והלגונה הקרחונית וכל זאת בסיור של יום אחד. זהו טיול יום מהנה במיוחד למי שקצר בזמן אך לא רוצה להחמיץ את תופעת הטבע המרשימה הזו. במהלך הטיול היומי תצאו לשיט בין הקרחונים העצומים בלגונה ולאחר מכן תוכלו לבחור אם לצאת למסע על גבי הקרחון רכובים על אופנועי שלג או טיול על הקרחון בג'יפים ענקיים אשר הותאמו לכך באופן מיוחד.

בכל ביקור באיסלנד, קרחון ואטניוקול וסביבתו הוא יעד חובה שאסור להחמיץ!

השאר תגובה