אודות

מהי סאגה? סאגה (Saga) הוא במקור שם איסלנדי המתייחס לסיפורים ואגדות הנכתבו כיצירות פולקלור מהתקופה שלפני התנצרותה של איסלנד, בשנת 1000 לספירה ועד ליצירות שנכתבו עד ימינו. הסאגות האיסלנדיות הן עולם ומלואו של תרבות ופולקלור שמשפיע עד ימינו על המדינה והעם האיסלנדי ותורמים לשיח התרבותי-חברתי של התושבים שרואים עצמם צאצאים ישירים של אותו עם עז רוח שלמד לחיות, להסתגל ולשגשג בתנאים קשים ובידוד בארץ רחוקה.

He is truly wise, who traveled far and knows the ways of the world

He who has traveled, can tell what spirit governs the men he meets

Hávamál edda 700-900 AD

מאת: גיא גוטרימן תושב איסלנד מזה 15 שנה. השנים הראשונות כאן עברו עלי בעיירה המקסימה אולפסוויק בחצי האי סנייפלסנס. שם הקמתי את חברת התיירות 'איסלנד אחרת' המתמחה בבניית טיולים לאיסלנד. החברה הוקמה עוד בשנת 2009 על מנת לעשות לקהל הישראלי היכרות עם המדינה המדהימה הזו. מטרתה, יצירת חוויות טיול של פעם בחיים! לאחר מספר שנים באולפסוויק וכמה ילדים אחרי…הגיע המעבר המתבקש לעיר הבירה רייקיאוויק. זהו מרכז העניינים של איסלנד ומשם אני מנהל את החברה ואחראי בין השאר על הכנת מסלולי טיול של טיולים לאיסלנד בנהיגה עצמית. יש לנו כעת מרכז הזמנות בארבע שפות (עברית, אנגלית, גרמנית וצרפתית) אך תמיד נשארנו עם הפוקוס על המטיילים מישראל. לאלו מבינכם המטיילים לבד, עם חברים, משפחה או יחד בקבוצה, יש לנו טיולים מאורגנים נפלאים לאיסלנד לקבוצות איכות מישראל וקבוצות בינלאומיות של מטיילים מרחבי העולם. ההנאה הגדולה ביותר שלי מבחינה מקצועית זה לנסות להעביר בהצלחה את החוויה הראשונית שלי מארץ הקרח והאש למטיילים שלנו. אחרי טיולים רבים בעולם, איסלנד זו עדיין המדינה שאני הכי נהנה לטייל בה!

גיא גוטרימן, מחבר הבלוג סאגה איסלנדית.

משהו אישי: הבלוג הזה נכתב באהבה לארץ מופלאה שהכרות הראשונית שלי איתה היתה כמו התאהבות ממבט ראשון. בלוג "סאגה איסלנדית" כולל המלצות, סיפורים וחוויות אישיות שעברתי באיסלנד. קריאה של הבלוג יכולה לתת לקורא הצצה קטנה פנימה למה באמת מתרחש כאן באי, לפחות מנקודת מבט אישית.