דע לפני מי אתה עומד

מבט חטוף על המפה מתחת עלול לגרום לכם בילבול קל. מה שאתם בעצם רואים זה מפת לווין של אנטארקטיקה, שעליה ציינתי שמות של מקומות באיסלנד. אם אתה רוצים לראות איך איסלנד באמת נראה מהחלל, תלחצו כאן. הדימיון בהחלט מפתיע.

איסלנד?

איסלנד?

הנה כמה טעויות נפוצות הקשורות לאיסלנד:

 • איסלנד (Ice Land) היא לא ממש "ארץ קרח", כמו שגרינלנד (Green Land) היא לא ממש "ארץ ירוקה". ההיפך הוא הקרוב יותר לאמת. 81% משטח גרינלנד מכוסה בשמיכת קרח עבה בעוד שרק 11% משיטחה של איסלנד מכוסה קרחונים.
 • אין באיסלנד אסקימוסים. האסקימואים חיים בסיביר (רוסיה), אלסקה, קנדה וגרינלנד, לא באיסלנד. האיסלנדים הם צאצאים של עמי סקנדינביה וקלטים מאירלנד.
 • אל תלכו לחפש דובי קוטב באיסלנד. דובי הקוטב הבודדים שהגיעו לחופי איסלנד צפים על שברי קרחונים, נורו למוות ע"י פקחים מיד עם הגיעם לחוף.
 • נשים איסלנדיות נחשבות ע"י רבים לנשים היפות ביותר בעולם. אבל לפני שאתן שוקלים ברצינות לצאת לדייט עם אישה ויקינגית, כדאי לכם לראות קודם את הוידאו הזה.

3 תגובות על הפוסט “דע לפני מי אתה עומד

 1. שלום גיא

  מהתרשמות שלי כישראלי שטייל באיסלנד ובנורבגיה-שוודיה, אכן רואים שהאיסלנדים הם מהגזע הנורדי. היופי הסקנדינבי אכן אין לו מתחרים וכך גם ליופיים של האיסלנדים.
  ההבדל הבולט בין איסלנד לסקנדינביה, ששם יש הרבה בני תערובת ומהגרים: כושים, מוסלמים, היספנים.. לעומת זאת באיסלנד כל מי שלא איסלנדי מקורי הוא בד"כ תייר…

  המשך לכתוב. חורף נעים.

  יצחק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *